Náš tým ve školičce

Kamila Pirná

Vyrůstala jsem v rodině s mnoha dětmi a vždycky jsem si přála stát se maminkou. Po vystudování marketingu a působení v reklamní agentuře jsem se rozhodla zužitkovat své dovednosti z práce a zkušenosti z mateřství a přidala se jsem se k projektu Sto skupin, který školičku V říši příběhů založil. Nadchl mě jejich respektující a laskavý přístup k dětem. Spokojené, šťastné dítě a spokojený, šťastný rodič tady ve Sto skupin není jen fráze, ale realita, kterou zažívám denně. Je to senzační a chci to šířit dál.

Miluji dětskou radost, upřímnost a bezprostřednost. Chápu sebe jako průvodkyni, ne vychovatelku, která dětem vnucuje svá řešení. Mám radost, když pomáhám dětem najít vlastní cesty a rozvíjet se do vyrovnaných a sebejistých lidí. Snažím se také podporovat rodiče, jejichž role je krásná, ale i náročná.

Iva Žemličková

Práce s dětmi mě provází celý můj život, ale nejvíce zkušeností jsem nasbírala během dvou let jako au pair.

Přijde mi velmi důležité nabídnout dětem v tomto klíčovém předškolním věku respektující základ do života. Díky tomu bude mít další generace možnost vidět svět plný možností, bez strachu se projevit a vše naplno prožít.

Oceňuji přístup školiček Sto skupin, které dětem umožňují být samy sebou. Těším se na objevování nových věcí s dětmi a radost, kterou budou mít z prožitých chvil ve školičce V říši příběhů.

Veronika Šiftová

Můj život byl vždy plný dětí díky rodině. Už od dětství jsem je hlídala a těšila se z jejich radosti. Studium sociální práce se zaměřením na výchovu mi přineslo praxi v dětských skupinách i sociálních zařízeních. Zkušenosti jsem získávala i v rámci instruktorských aktivit a brigád.

Práce s dětmi mě oslovuje kvůli jejich radosti a upřímnosti. Myslím, že je důležité v dětech budovat sebevědomí a vzájemný respekt. Ukázat jim, že život není černobílý, že je čeká mnoho radosti a smíchu, ale občas taky nějaká starost. Je pro mě klíčové brát je vážně, respektovat jejich názory a být jim oporou.

Těším se na to, jak budeme s týmem společně posouvat naši novou školičku V říši příběhů a také se těším na společné aktivity a vytváření zábavného i edukačního programu.